WEST LONDON VR RACE 6.5 Fifield H10/10 Crit

12-07 19:30

16.17 km
/
90 m / 112 m

1 lap of the Fifield Criterium Race course, slightly undulating with a soft climb on the first half

Name
MICHAEL KUHLMANN
Wendy Wonderwheels:)RK
Lorenzo Simons
Stevie Couper
John Sammut (A)
Brett Smith
Przemyslaw Kryger
Claude Akstern
Kamil Waligora [ṀṚ]
Ian Sudds
Tony Mcevoy
Doug Hart [pdl] (c)
Hayes Dave
Riak Riak
Lisa West TCC
Lasse Reimer
Coco Maisie
Vivek Marwaha
Gail Rob (tcc)
Rick Van der laan
Brian Hodges
Jeremy Ferris
LAAN R(TCC)
Leon Evans
Graham Lane
Van Dyk Lynda :)
LONNIE WESTLONBOT
Rafael Nunez
Thijmen Cornelissens
Baz Mistry
Dorosthy Teng
Chris E.
Niccolo Martinoli - team italy live (twitch.tv)
Mark L1
Ben Phillips[ЯƦ]
Maritza arroyo
SERENA ACE (RIAK)
Louis Francis [wvs]
RASMUS FELDBALLE[WR]
Thobias Björk
Christian Linares
James Cheesman
Gt Thakkar
Sebastiano Carrettin
Teresa Heaton-Adegbile
ANDREW WALKER
ALEXANDRE POLO (M)
Dave Morrison
Ma. cristina Witzke(WLC/GACT)
Isla White
Ketan Mistry
Manu R
Anastasiia Afanasieva
LAURA WHIT
Dermot Doyle (M)
Lars Ta
Tim Cummins
Jørgen van Bers
Wouter Claes
Jas Gill
Marty Hulbert
DANIELLE GAUNT
Niccolò Martinoli [ita]
Harry Smits (E)
Alasdair Mcalpine
wendy Pails
Fritz Dittmann
Peter Sibley (Watford Velo Sport)
Lou Hib
Gasper Kopse
DMIT KU
Anders von Hadern
Johan Arrhen
Linda Dunne
Chantal Mendes [riak]
Andrew Sutherland
Bryn Evans
Lisa Snell
Lee Perry [art]
Rob Gardner
William Shiels
Jez Read (pdl)
Nicholas Coney
Jose Espinosa
Andrew Beale c
Robert Shiels
David Tobin
Bill Sullivan
Bhavesh Mistry
Gavin Grant tcc
Nick Greenhalgh [ЯƦ]
Jurre van den Berg
Simon Hall [wvs]
Jan Vanaudenaerde
Thomas Alsop
Simon Shenton-tan
James Melville
Abigail Batista
MATTHEW MORRIS
E. llen_Lockett
David Stewart
Francisco Costa
Robert Gilmour
lau mai
KJELL GUNNAR GJERDAL [NZBRO]
J L
Jared Millar VRM
CAROLINE REUTER (RIAK)
Moreno Ceccon B (team adr)
Claus KLARIS
Frank Brandy
Brett Stevens
Matthew Reay
.. Jessica..
Dee Jaybor
Mark Billam
Marcin Szkudlarek [ṀṚ]
Irimia Daniel (AeSRT)
Maurice Davidson
R. MERRO55(D)
Matthew Feely
Stu Thorn
Steven Brierley (nopinzr3r)
Yuchi Kanai (A)
Tom Yates-ijaz
Will Brown
Ned Bowen
Peter Alizadeh (TCC)
BYRON HARDIN OTR
Kay Green
Andrzej Krajewski ЯƦ
Snazzy Pastel
MATHIAS BERGKVIST
Olly Olly
Seamus Butler
Paul Hindson
Paul Nyman
James Conolly (wvs)
Andrew Gower (TCC)
# Name Finish Time Avg wKg Rank Change
1 🥇 Brian Hodges WahooLeCol 21:18.3 4.37
2 🥈 Moreno Ceccon B (team adr) Team ADR 21:18.3 + 0.007 3.36
3 🥉 MATHIAS BERGKVIST 21:18.4 + 0.129 4.06
4 Nick Greenhalgh [ЯƦ] яʀ 21:18.4 + 0.129 4.24
5 RASMUS FELDBALLE[WR] eCKD 21:18.6 + 0.286 4.62
6 Jan Vanaudenaerde NPR3R 21:18.7 + 0.406 4.09
7 KJELL GUNNAR GJERDAL [NZBRO] 21:18.7 + 0.422 4.69
8 Steven Brierley (nopinzr3r) NPR3R 21:18.7 + 0.430 4.22
9 James Melville 21:18.7 + 0.439 4.28
10 John Sammut (A) Pocomotion 21:18.7 + 0.441 4.10
11 Wouter Claes ṀṚ 21:18.8 + 0.498 4.41
12 Doug Hart [pdl] (c) Pedalers 21:18.8 + 0.507 4.31
13 Jared Millar VRM 21:20.8 + 2.493 4.38
14 Ned Bowen [D] 21:32.5 + 14.196 3.93
15 Johan Arrhen 21:43.3 + 25.064 3.20
16 Chris E. 22:03.5 + 45.198 4.01
17 Gasper Kopse VirtuSLO 22:11.7 + 53.382 3.75
18 Ben Phillips[ЯƦ] яʀ 22:11.7 + 53.424 3.43
19 Lorenzo Simons OR 22:11.7 + 53.436 4.20
20 Louis Francis [wvs] 22:11.8 + 53.500 3.98
21 Andrzej Krajewski ЯƦ яʀ 22:11.8 + 53.538 3.70
22 David Stewart 22:11.9 + 53.606 3.92
23 Paul Hindson 22:11.9 + 53.642 3.95
24 Jurre van den Berg 22:12.1 + 53.832 4.46
25 Alasdair Mcalpine 22:12.4 + 54.110 4.50
26 Peter Sibley (Watford Velo Sport) 22:12.5 + 54.247 3.90
27 Will Brown 22:12.7 + 54.394 4.20
28 Andrew Gower (TCC) 22:43.0 + 1:24.726 4.19
29 Jørgen van Bers яʀ 22:43.0 + 1:24.762 3.97
30 Jez Read (pdl) Pedalers 22:43.3 + 1:25.067 4.51
31 BYRON HARDIN OTR 23:03.8 + 1:45.474 3.64
32 Tim Cummins 23:03.9 + 1:45.603 4.10
33 Irimia Daniel (AeSRT) AeSRT 23:22.8 + 2:04.490 4.41
34 Simon Hall [wvs] 23:23.6 + 2:05.296 4.43
35 Olly Olly 23:31.5 + 2:13.244 3.18
36 James Conolly (wvs) 23:31.5 + 2:13.257 3.80
37 Marty Hulbert 23:31.8 + 2:13.501 5.23
38 Marcin Szkudlarek [ṀṚ] ṀṚ 23:37.5 + 2:19.226 3.54
39 Gt Thakkar 23:37.7 + 2:19.401 3.80
40 Thijmen Cornelissens Cy 23:37.7 + 2:19.433 3.57
41 Matthew Feely 23:37.7 + 2:19.433 3.52
42 Mark Billam 23:41.1 + 2:22.791 3.04
43 Ian Sudds 23:41.1 + 2:22.847 3.38
44 Anastasiia Afanasieva 23:41.2 + 2:22.881 3.40
45 Andrew Sutherland 23:41.2 + 2:22.904 3.44
46 Yuchi Kanai (A) 24:14.6 + 2:56.349 3.15
47 Brett Stevens 24:14.7 + 2:56.405 3.92
48 Peter Alizadeh (TCC) 24:26.6 + 3:08.338 3.77
49 Nicholas Coney 24:47.4 + 3:29.090 3.82
50 MICHAEL KUHLMANN 25:02.5 + 3:44.255 3.10
51 CAROLINE REUTER (RIAK) RI 25:30.8 + 4:12.526 3.76
52 wendy Pails 25:31.0 + 4:12.769 3.87
53 Manu R 25:31.2 + 4:12.883 3.15
54 Snazzy Pastel 25:31.2 + 4:12.898 3.88
55 Thomas Alsop 25:48.8 + 4:30.500 2.94
56 LAURA WHIT RI 25:51.4 + 4:33.152 2.84
57 Hayes Dave 25:51.4 + 4:33.157 2.98
58 Robert Gilmour 25:51.6 + 4:33.368 3.41
59 Francisco Costa 25:53.9 + 4:35.613 3.17
60 Robert Shiels 25:53.9 + 4:35.630 3.21
61 Brett Smith 25:54.1 + 4:35.776 2.85
62 James Cheesman 26:01.0 + 4:42.722 2.88
63 SERENA ACE (RIAK) RI 26:01.2 + 4:42.955 2.96
64 Wendy Wonderwheels:)RK RI 26:58.0 + 5:39.741 2.80
65 lau mai 26:59.4 + 5:41.156 4.06
66 Lasse Reimer 27:00.5 + 5:42.230 2.95
67 ANDREW WALKER 27:00.6 + 5:42.283 3.18
68 Jeremy Ferris 27:56.0 + 6:37.688 2.57
69 Matthew Reay 27:56.7 + 6:38.407 2.75
70 Gavin Grant tcc 28:14.6 + 6:56.347 2.22
71 DANIELLE GAUNT 28:14.7 + 6:56.395 2.87
72 Lisa West TCC 28:14.7 + 6:56.450 2.32
73 Frank Brandy 28:14.9 + 6:56.607 2.34
74 Chantal Mendes [riak] RI 29:02.5 + 7:44.237 2.68
75 Gail Rob (tcc) 29:15.3 + 7:57.023 2.92
76 Ma. cristina Witzke(WLC/GACT) 29:53.5 + 8:35.189 1.77
77 Seamus Butler 29:59.5 + 8:41.268 2.21
78 Lars Ta 30:15.3 + 8:57.025 2.17
79 Rick Van der laan 30:41.5 + 9:23.193 2.36
80 Jose Espinosa 31:41.0 + 10:22.711 1.94
81 .. Jessica.. 33:43.7 + 12:25.438 1.88
82 Lisa Snell 34:54.1 + 13:35.784 1.88
83 Abigail Batista 36:43.6 + 15:25.355 1.77
DNF Jas Gill
DNF Lee Perry [art]
DNF Kay Green
DNF Bill Sullivan
DNF Dermot Doyle (M)
DNF Dee Jaybor
DNF Linda Dunne
DNF Claude Akstern
DNF DMIT KU
DNF Bryn Evans
DNF Baz Mistry
DNF Paul Nyman
DNF MATTHEW MORRIS
DNF Stevie Couper
DNF Przemyslaw Kryger
DNF Ketan Mistry
DNF William Shiels
DNF Sebastiano Carrettin
DNF Mark L1
DNF Maurice Davidson
DNF Leon Evans
DNF Fritz Dittmann
DNF Stu Thorn
DNF LONNIE WESTLONBOT
DNF R. MERRO55(D)
DNF Rob Gardner
DNF Harry Smits (E)
DNF Kamil Waligora [ṀṚ] ṀṚ
DNF Dorosthy Teng
DNF Vivek Marwaha
DNF Anders von Hadern
DNF Claus KLARIS
DNF Niccolò Martinoli [ita] Team Italy
DNF David Tobin
DNF Christian Linares
DNF Tony Mcevoy
DNF Teresa Heaton-Adegbile
DNF Graham Lane
DNF Tom Yates-ijaz
DNF Lou Hib
DNF E. llen_Lockett
DNF Rafael Nunez
DNF Coco Maisie
DNF Bhavesh Mistry
DNF Van Dyk Lynda :) TLR
DNF Andrew Beale c We
DNF ALEXANDRE POLO (M)
DNF Thobias Björk
DNF J L
DNF LAAN R(TCC)
DNF Niccolo Martinoli - team italy live (twitch.tv)
DNF Maritza arroyo
DNF Riak Riak RI
DNF Simon Shenton-tan
Disqualifications: